Jest to prosty i bardzo funkcjonalny efetk, gdzie nie musimy specjalnie zbyt wiele czasu poświęcać…
Dziś przedstawiamy test anti-effektu. Z tytułu możemy już wywnioskować, że będzie się działo. Otóż grupa…
WZMACNIACZ GITAROWY - MEGA AMP GX 60 Wspaniale brzmiące dwukanałowe kombo gitarowe z lampowym przedwzmacniaczem.…
Moi drodzy, rozpoczynamy cykl testów - " Z gitarą w plenerze." Na początek chciałbym zaprezentować…
Gitara Jose Ribera JR2 - to instrument klasyczny. Wykonany jest z cedru - płyta wierzchnia…
Firma Washburn Guitars może poszczycić się długą, bo trwającą już blisko 130 lat, historią. Początki…
Moi drodzy fani gitary, Iggiego Popa oraz innych równie atrakcyjnych zjawisk nadprzyrodzonych. Jim Jarmusch i Gutek Film zapraszają na film. Niebylejaki. Jest to dokument o The Stooges i Iggym Popie wejdzie do kin 9 grudnia. A film do zobaczenia w kinie Muranów. Jim Jarmusch, twórca „Broken Flowers” i „Patersona”, swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi. Przesiąknięty punkową energią „Gimme Danger” nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i muzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności.W filmie pojawiają się fragmenty ich niezapomnianych koncertów i największe przeboje, takie jak „No Fun” czy nieśmiertelne „I Wanna Be Your Dog”.
Podobnie jak The Stooges i ich muzyka, „Gimme Danger” jest trochę szalony, chaotyczny, pełen emocji, zabawny, prymitywny, a jednocześnie wyrafinowany w najbardziej nieokrzesany sposób. Niech żyją The Stooges! Jim Jarmusch
Tytuł oryginalny: Gimme Danger
Reżyser: Jim Jarmusch
Występują: Iggy Pop, Ron Asheton, Danny Fields
Kraj produkcji: USA
Rok produkcji: 2016
Data premiery: 9 grudnia 2016
Język oryginalny: angielski
Gatunek: dokumentalny
Czas trwania: 108 min.
W lipcu 2013 r Carlos Santana, podczas swojego pierwszego koncertu w Dolinie Charlotty, przerwał koncert i stwierdził - Charlotta to mój nowy dom! Mówił prawdę, bo wrócił do Doliny Charlotty w lipcu 2015 r i przyjedzie do niej po raz trzeci 8 lipca 2016r. z okazji dziesięciolecia Festiwalu Legend Rocka!
Carlos Santana to jeden z najlepszych i najbardziej lubianych gitarzystów rockowych na świecie. Dysponuje niepowtarzalnym, krystalicznie czystym, rozkołysanym brzmieniem, jest mistrzem gitarowych sprzężeń. Jego płyty rozeszły się w nakładzie ponad 100 milionów egzemplarzy.
Od chwili fantastycznego debiutu na legendarnym festiwalu w Woodstock w 1969r. Santana pozostaje wielką atrakcją koncertową na całym świecie.
Santana zmieniał zespół i style wiele razy i udowodnił, że znakomicie interpretuje bluesa, rocka, jazz, pop i rytmy latino.
Po niebywałym sukcesie albumu Supernatural z 1999 r, który dostał 6 nagród Grammy i zawierał mega hit Smooth, Santana odnosi niebywałą passę sukcesów.
Każdy jego nowy album zyskuje miano platynowej, a ostatni to Corazon z 2014, który zawierał same piosenki w języku hiszpańskim.
Każdy koncert Santany jest wspaniałym przeżyciem z racji znakomitego zespołu grającego, żywiołową, latynoska muzykę, która porywa do tańca.
Santana non stop zmienia repertuar, ale zawsze pamięta by zagrać największe, ulubione hity takie jak Oye Como Va, Black Magic Woman, Evil Ways, Smooth, Maria, Maria czy instrumental Europa.
Santana dostał wszystkie możliwe nagrody, ostatnią z nich była Kennedy Center Honoree, którą otrzymał z rąk prezydenta Baracka Obamy w 2013 roku.
Dolina Charlotty, jego nowy dom, zamierza zbudować specjalny Dom poświęcony twórczości Carlosa Santany zawierający m.in. zbiór pamiątek związanych ze słynnym muzykiem. W czasie koncertu najprawdopodobniej odbędzie się uroczystość rozpoczęcia budowy domu poświęconego twórczości Carlosa Santany. Przyjaciel Carlosa Santany, Francis Spoelstra, uruchomił już na portalu społecznościowym facebook stronę Santana House of Memories, która będzie poświęcona budowie tego obiektu.
Dwa dni SBF 2015 minęły w oka mgnieniu. W ostatnim, na zakończenie wystąpił James "Blood" Ulmer. Jego koncert porwał publiczność, która bardzo ciepło przywitała muzyka kiedy pojawił się na scenie. Nie mogło być inaczej - przecież to ikona muzyki. Ten charyzmatyczny amerykański gitarzysta jazzowy i bluesowy, muzyczną przygodę rozpoczynał od jazzu. Zasłynął dzięki współpracy z Ornette’em Colemanem. Bluesem zainteresował się po ponad 25 latach od pierwszego albumu, gdy miał już poważnie ugruntowaną pozycję wśród klasyków tego gatunku. Zespół rozpoczął długim utworem instrumentalnym, który wprowadził publiczność w dobry nastrój. Później można było delektować się już tylko potężną dawką czystego bluesa. Muzyk często powtarza, że "Blues jest pierwszą amerykańską muzyką free. Prowadząc równolegle kilka formacji, w których grywam funk, czarnego rocka albo jazz, do każdej z nich staram się przemycić choć trochę bluesa". Twórca stylu harmolodic, często określany jest mianem najbardziej oryginalnego gitarzysty od czasów Jimi’ego Hendrixa co niewątpliwie potwierdzają jego muzyczne dokonania. Ulmerowi towarzyszył m.in. czarnoskóry znakomity gitarzysta Ronny Drayton. Muzycy współpracowali już wcześniej w formacji - Defunkt. Dwie godziny muzycznej bluesowej uczty. Charakterystyczne riffy Ulmera na tle towarzyszącego mu zespołu, gdzie przeplatały się nawzajem, gitary, harmonijka, hammondy oraz najdziwniejszy instrument świata stworzony z klawiatury od komputera, wszystko to dało świetny efekt, a koncert należał chyba do szczególnie udanych, tak jak przystało na finał imprezy. JAMES „BLOOD” ULMER MEMPHIS BLOOD BLUES BAND feat. RONNY DRAYTON wystąpił w składzie: James Blood Ulmer – śpiew, gitara, Ronny Drayton – gitaraLeon Gruenbaum, – instrumenty klawiszowe, David Barnes – harmonijka ustna, Mark Peterson – gitara basowa, Aubrey Dayle – perkusja.
Jest to prosty i bardzo funkcjonalny efetk, gdzie nie musimy specjalnie zbyt wiele czasu poświęcać na ustawienia. Wystarczy podłączyć go do gitary i możemy cieszyć się sporą ilością ciekawych brzmień od firmy VOX.
Vox Stomplab II G zawiera dostęp do 20 programów użytkownika oraz 100 brzmień fabrycznych. Są one łatwo dostępne i pogrupowane w blokach:
Ballad, Fussion, Pop, Blues, Rock&Roll, Rock, MHard Rock, Metal, Hard Core, Other oraz User w różnych stylach brzmieniowych.
Poruszając się po poszczególnych blokach od 1-10 [BALLAD], [FUSSION], szybko odkryjemy, że efekty są starannie ze sobą połączone i każde z brzmień wyselekcjoonowane. Każdy gitarzysta znajdzie coś dla siebie.
Opcja USER pozwoli zapisać ulubione ustawienia i brzmienia we własnym bloku.Efekt wyposażony jest również w symulacje wzmacniaczy, kolumn, kostek overdrive, efekty modulacyjne, pogłos i delay, z możliwością korzystania z 8 efektów jednocześnie.Bardzo dużym plusem jest możliwość korzystania z efektu WAH-WAH - czyli przysłowiowej kaczki. Podsumowując multiefekt Vox Stomplab II G udostępnia 104 różne efekty brzmieniowe, co jak na niewielkie rozmiary i cenę daje spore możliwości kreacji barwy i brzmienia. Modele basowe umożliwiają wybór odpowiednio z 60 lub 61 efektów.
Dziś przedstawiamy test anti-effektu. Z tytułu możemy już wywnioskować, że będzie się działo. Otóż grupa zapalonych młodych konstruktorów i naukowców opracowała efekt szczególny. Każdy z nas wie jak denerwujący może być trzask i brum wydobywający się z gitary z powodu uszkodzonego kabla. Nie jeden z nas zaznał tego nieprzyjemnego zachrypnięcia się głośnika, który zwiastuje tylko jedno...wydatki! Otóż grupa konstruktorów naukowców daje nam niebagatelne możliwości. Dzięki ich pracy nie musimy już czekać aż na cewkach w głośniku pojawią się mikrokrople. Nie ma potrzeby zgłębiać tajniki oporności wzmacniacza i kolumny głośnikowej, nie musimy też gnieść ani gryźć naszego kabla. Łukasz Badowski: "Chcielibyśmy przedstawić nowy efekt gitarowy o nazwie, który powstał jako nasz hołd dla rock and rollowego szaleństwa i gitarzystów zawsze gotowych na eksperymenty i wieczną muzyczną rebelię." - to cytat naszego bohatera z laboratorium Chaossound, miejsca gdzie powstaje ów magiczne pudełko zamieniające przecudny dźwięk naszej gitary w harczące zło :) Anti-Effect “niszczy” dźwięk, imitując uszkodzenie toru elektroakustycznego. Dzięki niemu gitarzysta może uzyskać brzmienie naśladujące awarię wzmacniacza i psucie się przewodu do gitary, jednocześnie mając możliwość wyboru i kontroli stopnia natężenia (charakteru) destrukcji dźwięku. Jeśli gitarzysta potrzebuje w danym momencie większej ekspresji - ma pod stopą możliwość maksymalnego zniszczenia bez powodowania uszkodzeń sprzętu gitarowego. Anti-Effect nie jest przesterem ani efektem tremolo. Urządzenie będzie bardzo efektywną przyprawą brzmienia gitarowego.
Jeśli chcielibyście Państwo zorganizować warsztaty gitarowe w swoim mieście skontaktujcie się z nami! Prowadzimy warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych na terenie całego kraju. Zapewniamy materiały dydaktyczne i szkoleniowe: płyty DVD, książki, nagrania audio, na podstawie których realizowany jest program warsztatów. Zapraszamy do współpracy Instytucje samorządowe, Domy Kultury, Organizacje wspierające rozwój muzyczny oraz Szkoły i Przedszkola. Współpracujemy również w weekendy. Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów kilkudniowych oraz weekendowych. Wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie i dopasowujemy do Waszych potrzeb Warsztaty odbywają się z udziałem doświadczonych muzyków oraz z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Na koniec szkoleń organizowane jest jamm session oraz losowana jest nagroda niespodzianka dla uczestników (sprzęt gitarowy). Serdecznie zapraszamy do współpracy. Nasze warsztaty cieszą się dużą sympatią. Prowadzimy je tak, aby każdy z uczestników mógł podnieść swój poziom gry na gitarze. Poza standardowym programem warsztatów możliwe jest również stworzenie panelu mobilnego studia nagrań aby zapoznać uczestników z technikami i możliwościami rejestracji dźwięku. Wówczas każdy z uczestników ma możliwość nagrać własną piosenkę i zabrać ją na płycie CD! Prowadzenie warsztatów - gitarzysta Michał Napiórkowski.
Michał Napiórkowski - gitarzysta, muzyk, redaktor naczelny Labortorium Gitary.
Uczestnik kilkunastu festiwali o tematyce gitarowej oraz poetyckiej. Brał udział m.in. XXXVII w Krakowskim Festiwalu Piosenki Studenckiej . I miejsce na Giełdzie Piosenki oraz laureat "Palmy" za osiągnięcia muzyczne dla tejże kultury studenckiej na scenie lokalnej w Rzeszowie, wystąpił z z Joanną Mioduchowską podczas "OPPA 2009" (laureatką Złotej Piątki 2010) Laureat I Nagrody w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Kiepura Fest" w Sosnowcu (2009)-za skomponowanie muzyki, jej aranżację oraz wykonanie z zespołem "Feromony" do piosenki "Ninon ach uśmiechnij się". Z wokalistką i aktorką sceny warszawskiej Martą Esterą Hass w 2011r. otrzymał II nagrodę na XIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej "Spotkanie z Balladą" w Iłży oraz wyróżnienie dla najlepszego instrumentalisty za akompaniament. W Iłży wystąpił również gościnnie z bardem młodego pokolenia D.Rączką, który to zdobył wówczas II nagrodę XI. 2008r. I nagroda z Justyną Kuśmierczyk w Świdniku w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej "Jesień z poezją" (2011) do słów Sławomira Wolskiego. Uczestnik kolektywu EAR - Ewy Górskiej&arrsmusic. Poprowadził muzyczne spotkania podczas II Festiwalu Sztuki | YOUNG AT ART wspólnie z K.Boruń Jagodzińską - poetką i tłumaczką. Współpracuje z Dawidem Woytkiem Lewandowskim w programie artystycznym Synthesa Expander, Producent i twórca piosenek dla dzieci i dla dorosłych.
Olivier Heim to Holender urodzony w Stanach Zjednoczonych, który wychowywał się w Luksemburgu. Następnie wyjechał do Danii, gdzie razem z Polką Misią Furtak i Anglikiem Thomasem Petit założyli zespół tres.b. Grupa nagrała trzy płyty: Scylla and Charybdis,The Other Hand oraz 40 Winks of Courage. Zespół powstał w Danii, ale wkrótce członkowie tres.b przeprowadzili się do Holandii, a następnie do Polski. Aktualnie Olivier mieszka w Warszawie. W latach 2012 i 2013 muzyk nagrał dwie płyty pod pseudonimem Anthony Chorale: The Eternal Now oraz Ambitions of the Son. W 2014r. ukazał się album A Different Life, który Olivier wydał pod swoim prawdziwym nazwiskiem.
Koncert Oliviera w Domu Zabawy i Kultury Dzik odbył się przy okazji imprezy Canada Vs Poland. Występ rozpoczął się od nieco wolniejszych kawałków, Olivier wystąpił solo ale towarzyszyły mu również podkłady do których dogrywał i akompaniował sobie na gitarze elektrycznej. Należy tu dodać, że bardzo ciekawie łączy brzmienia, które niekiedy są zakamuflowane i wydaje się jakby tworzyły jednorodną falę dźwięku, która komponuje się w jedną całość tworząc bogaty i urozmaicony w gruncie rzeczy podkład pod wokal. Ciepły i lekki głos oraz nastrojowe ballady szybko doprowadziły do tego, że ukołysał całą salę (włącznie z DJ :) Kilka zgrabnych solówek również bardzo spodobało się fanom twórczości Oliviera. Cały koncert upłynął w dość stonowanych utworach, ale barwy i pomysły stylistyczne zaskakująco dobrze wpływały na publiczność, która kołysała się więcej i więcej.
Wspaniale brzmiące dwukanałowe kombo gitarowe z lampowym przedwzmacniaczem. Znakomicie sprawdzi się zarówno w domu, na próbach jak i na małych scenach. Dodatkowo wbudowany jest efekt reverb. Oryginalny 12 calowy głośnik umożliwia nam niesamowite doznania podczas odsłuchu. Całość została pięknie opakowana w stylowy charakterystyczny desing,
Reguluje głośność normalnego kanału.
Regulacja czułości i dźwięku gitarowego (overdrive) w połączeniu z kanałem drive.
Aktywuje kanał drive,
Reguluje poziom głośności kanału drive w powiązaniu z kontrolką czułości.
Kompresor wygładza dźwięki basowe. W miarę zwiększania wielkości kompresji, spłaszczane są maksymalne wartości w sygnale.
Reguluje wielkość podbicia albo wyeliminowania dźwięków w zakresie wysokich częstotliwości.
Przesuwanie kontroli w dół prowadzi do wyczyszczenia zasadniczej części (body) tonacji. Jest to szczególnie pomocne przy graniu rytmów bardziej funky i nie „zamula” wiodących instrumentów.
Reguluje wielkość podbicia albo wyeliminowania dźwięków w zakresie niskich częstotliwości
Kontroluje ogólny poziom efektu pogłosu.
Gniazdko typu jack do podłączenia opcjonalnego włącznika nożnego do zmiany kanału na wzmacniaczu.
Funkcja słuchawek pozwala użytkownikowi na monitorowanie dźwięku poprzez zastosowanie słuchawek stereo. Słuchanie „po cichu” można osiągnąć poprzez gniazdko słuchawek. Zacznij słuchać muzyki bez zakłócania ciszy nocnej.
Przesunięcie przełącznika Power (zasilanie) do położenia ON (włączony) uaktywnia układy elektroniczne Mega wzmacniacza, co uwidacznia się zaświeceniem zielonych diod.
PĘTLA EFEKTÓW
Pętla efektów używana jest do podłączenia zewnętrznego procesora efektów albo pedała podłogowego.
Jest ona wystarczająco wrażliwa, aby odpowiadać każdemu rodzajowi poziomu po to, aby zapewnić doskonałe dopasowanie.
14. FX SEND (przesyłanie): Do podłączania do wejścia zewnętrznego procesora efektów albo pedału podłogowego.
15. FX RETURN (powrót): Do podłączenia z wyjścia zewnętrznego procesora efektów albo pedału podłogowego.
DANE TECHNICZNE
- moc: 60W
- dwa kanały
- kontrola: wysokie, średnie, niskie, presence
- głośnik: 12"
- wejścia: instrument
- wyjścia: słuchawkowe
- wymiary: 210 x 310 x 325 mm
Moi drodzy, rozpoczynamy cykl testów - " Z gitarą w plenerze." Na początek chciałbym zaprezentować Wam drodzy czytelnicy gitarę akustyczną Alvarez RD 26.
Instrument, który zabrałem ze sobą w plener, aby sprawdzić jego walory brzmieniowe na otwartej przestrzeni. Wśród galopujących Pegazów w bliskim otoczeniu Biblioteki Narodowej instrument ten przyciągał przechodniów oraz słuchaczy. Gitara jest bardzo dobrze wykonana, Gryf jest wygodny, a na instrumencie gra się bardzo przyjemnie. Grając nie ma się wrażenia, że czegoś brakuje. Jest naturalny, żywy dźwięk gitary akustycznej.
BUDOWA GITARY
Alvarez RD 26 to gitara z serii Alvarez Regent typu Dreadnought. Instrument posiada świerkową płytę wierzchnią. Boki i tył są mahoniowe. Gryf mahoniowy z wykończeniem satin. Mostek palisandrowy - Bi-Level Rosewood. Podstrunnica jest palisandrowa. Nakładka palisandrowa znajduje się również na główce gitary. Ożyłkowanie płyty wierzchniej - Binding Ivory ABS. Skala instrumentu to 25 1/2” – 648 mm. Ilość progów: 20. Szerokość gryfu przy siodełku na pierwszym progu: 43 mm. Kolor: naturalny. Wykończenie: połysk. W zestawie Gig Bag 15 mm duo-foam Deluxe.
BRZMIENIE
Gitarę bardzo wyraźnie charakteryzuje mocny i dynamiczny dźwięk. Wyraźnie brzmi jaśniej w górnym paśmie. Alvarezy z serii RD nie mają zbyt mocnego dołu, ale jest to wystarczająco dobre brzmienie do gry. Przy lekkim uderzeniu w akordach mamy tę folkową górkę. Przy grze solowej gitara ma dość głębokie i mocne brzmienie. Można kosteczką przypuścić atak.
PODSUMOWANIE
Gitara Alvarez RD 26 jest godna polecenia dla osób, które szukają niedrogiego i dobrze brzmiącego wiosła. Bez problemu sprawdzi się jako kompan dla akompaniamentu. Będzie lekko i ciepło brzmieć wspomagając nasze wokalne szarże. Do tego wszystko wykonane jest bardzo estetycznie i na wysokim poziomie jak na tę kategorię cenową.
GITARĘ DO TESTU DOSTARCZYŁ SKLEP MUZYCZNY GUITAR POWER W WARSZAWIE
Strona 1 z 2