Alvarez RD 26 - Test gitary

Alvarez RD 26 - Test gitary
31 Maj
2016

Moi drodzy, rozpoczynamy cykl testów - " Z gitarą w plenerze." Na początek chciałbym zaprezentować Wam drodzy czytelnicy gitarę akustyczną Alvarez RD 26.

Instrument, który zabrałem ze sobą w plener, aby sprawdzić jego walory brzmieniowe na otwartej przestrzeni. Wśród galopujących Pegazów w bliskim otoczeniu Biblioteki Narodowej instrument ten przyciągał przechodniów oraz słuchaczy. Gitara jest bardzo dobrze wykonana, Gryf jest wygodny, a na instrumencie gra się bardzo przyjemnie. Grając nie ma się wrażenia, że czegoś brakuje. Jest naturalny, żywy dźwięk gitary akustycznej.

BUDOWA GITARY

Alvarez RD 26 to gitara z serii Alvarez Regent typu Dreadnought. Instrument posiada świerkową płytę wierzchnią. Boki i tył są mahoniowe. Gryf mahoniowy z wykończeniem satin. Mostek palisandrowy - Bi-Level Rosewood. Podstrunnica jest palisandrowa. Nakładka palisandrowa znajduje się również na główce gitary. Ożyłkowanie płyty wierzchniej - Binding Ivory ABS. Skala instrumentu to 25 1/2” – 648 mm. Ilość progów: 20. Szerokość gryfu przy siodełku na pierwszym progu: 43 mm. Kolor: naturalny. Wykończenie: połysk. W zestawie Gig Bag 15 mm duo-foam Deluxe.

BRZMIENIE

Gitarę bardzo wyraźnie charakteryzuje mocny i dynamiczny dźwięk. Wyraźnie brzmi jaśniej w górnym paśmie. Alvarezy z serii RD nie mają zbyt mocnego dołu, ale jest to wystarczająco dobre brzmienie do gry. Przy lekkim uderzeniu w akordach mamy tę folkową górkę. Przy grze solowej gitara ma dość głębokie i mocne brzmienie. Można kosteczką przypuścić atak.

PODSUMOWANIE

Gitara Alvarez RD 26 jest godna polecenia dla osób, które szukają niedrogiego i dobrze brzmiącego wiosła. Bez problemu sprawdzi się jako kompan dla akompaniamentu. Będzie lekko i ciepło brzmieć wspomagając nasze wokalne szarże. Do tego wszystko wykonane jest bardzo estetycznie i na wysokim poziomie jak na tę kategorię cenową.

 

 

GITARĘ DO TESTU DOSTARCZYŁ SKLEP MUZYCZNY GUITAR POWER W WARSZAWIE

 

WIZYTÓWKA MUZYCZNY

Login to post comments